Çelik Raf Sistemleri

Çelik Raf Sistemleri farklı raf sistemleri ve modeller olsa da günümüzde en yaygın kullanışlı ve maliyeti ucuz olarak en çok tercih edilen Cıvatalı Raf Sistemidir. Muhasebe ofis banka ve değerli evrakların farklı amaç ve alanlarda kullanılan İdeal bir Çelik Raf Sistemidir.

Arşiv Raf Sistemleri standart tabla ölçüleri derinlik 31 cm soldan sağa 93 75 60 cm tabla uzunluğudur. 31×93 cm bir tablaya 11 adet Klasör rafı konulur. Farklı alanlarda kullanabilme özelliğine sahip Çelik Raf Sistemlerinin farklı derinlikte ve kalınlıkta tabla çeşitlerde mevcuttur. En 43 59 75 93 ebatlar uzunluk 43 59 75 93 ebatlarında yapılan tablalar istenilen kalınlıkta 0,70 1,00 1,5 2,00 mm olarak DKP rulo saçtan belirlenen ebatlar da kesildikten sonra köse kenarları çıkarılıp preslerde kenarlar bükülür. Profiller ayaklar ise Dkp rulo banttan 1,5 2,00 mm kalınlığında istenilen uzunlukta 2,00 2,50 3,00 metre olarak hem kesilip aynı anda delinir Daha sonra makinede büküp yapılır.
Çelik Raf Sistemlerinin tabla profiller boya işlemine girmeden önce yağ alma ve temizleme işlemi yapılır.

Bu işlemin yapılmasının sebebi tabla ve profillerin daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması sağlanır. Bu işlemler bittikten sonra boyama işlemine geçilir. tabla ve profiller fırına girmeden önce elektro statik toz boya ile  Ral 7046 Gri renkte boyanıp 180 derece fırınlanarak toz boyanın tabla ve profillere daha  iyi nüfus etmesi sağlanır. Raf sistemleri yapılacak yerin önceden ölçüleri alınır sevkiyat yapılmadan önce alınan bu ölçüde müşterilerin talepleri dinlenip doğru ürün secimi ve yerleşip yapılarak mevcut yerin en doğru sekide kullanması sağlanır. Cıvatalı raf sistemlerinin kurulumu çok basittir. Tabla ve profiller cıvata ve somun ile birbirine vidalanır profil ayakların alt kısmına Plastik taban takılarak yerlerin çizilmesini engellenir. Duvar kenarına gelen üniteler iş güvenliği acısından duvara sabitlenir. Orta kısımda kalan üniteler müşteri talebine göre 60 veya 70 cm koridor bırakılır orta kısım da olan bu ünitelere istediğiniz şekilde rahat ve kolay ulasak ısınızı daha çabuk yaparsınız. Orta kısım da kalan üniteler duvar kenarında kalan raf sistem ünitelerine üstten birbirine profiller ile bağlanarak daha sağlam ve deprem veya insan kaynaklı bir darbede yıkılmasını engellenir.

Gönder
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?